ALIŞKANLIK HALİNE GELEN AŞKLAR

 

İlişkilerinde alışkanlık yaşayan kişiler bu durumun farkına varmalılar. Alışkanlık yaşadıklarını kabul etmeliler. Alışkanlıklardan dolayı yaşanılan şeyler kişiyi rahatsız eder. Bu şekilde davranmak kişiyi mutlu etmemektedir. Eğer ilişkide yaşanan olumsuz durumlar varsa bunun nedeni de alışkanlıklar olabilir. İlişkinin kötüye gitmesine neden olan şey alışkanlık olabilir. Aşk ve alışkanlık farklı şeylerdir. Kişi aşık mı olduğunu yoksa bir alışkanlık mı yaşadığını anlamaya çalışmalıdır. Alışkanlık kişiyi  mutsuz ederken aşk insanı mutlu eden bir duygudur.


Alışkanlık durumunda çiftler birlikte hareket ederek bu duruma bir çözüm bulmaya çalışmalılar. Yaşadıkları aşkın neden bu boyuta geldiklerini anlamalılar. Ve bu durumu çözmek için bir yol belirlemeliler. Alışkanlığa dönüşmüş olan aşktan kurtulmak için tek başına çözüm bulunmaz. Alışkanlıkları terk etmek zordur. Ama gerçek bir aşk yaşamak istiyorsanız ve sevdiğiniz kişiyle mutlu bir hayat yaşamak istiyorsanız bu alışkanlıklardan kurtulmaya çalışmanız gerekir. Bu alışkanlıkların neler olduğu tespit edilmelidir. Çiftler beraber oturup konuşarak bu sorunu halletmek için çözüm üretmelidirler. Eğer bunun sonucunda ayrılmak gerekiyorsa ayrılmalılar.

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları