ALLAH RIZASI İÇİN SEVMEK

 

Sevgi insanın içini ısıtan, insana yaşama sevinci veren, insanın hayatını anlamlı kılan bir duygudur. Sevgi sayesinde hayat daha huzurludur. İnsanın içine sevgi düşünce hayata bakışı farklılaşır. Fakat sevgi karşılık beklemeden yapılmalıdır. Karşılıksız ve Allah rızası için insanları sevmek, insanı güçlü kılar. Ve insan yaşayacağı olumsuzluklar karşısında eğilmez. Allah rızası için insanları sevince herkesi Allah'ın yarattığı unutulmaz ve her insana değer verilir. Çünkü Allah yaratmıştır herkesi. Herkeste sevilecek bir özellik mutlaka vardır. Yeter ki biz görmesini bilelim. Herkesin hatası vardır. Herkes yanlış davranışlarda bulunabilir. Bunların hepsi Allah rızası için, O'ndan ötürü insanları sevmekle görmezden gelinir. Bütün sorunlar bu sevgiyle aşılır.  Böylece insanlar karşılık belemekten vazgeçerler. Çünkü gerçek sevgi de karşılık yoktur. Allah rızası için sevenler hiç üzülmezler.

Sevgi artarak çoğalan bir duygudur. Bu sayede sevgiyi paylaşmak gerekir. sevgi sayesinde insan huzura kavuşur. Hayata sımsıkı sarılır. Herkese sevgi aşılar. Bu duyguyu yaşayan insanlar birbirlerini görmekten mutluluk duyarlar. Sevgilerini göstermek için ellerinden geleni yaparlar.

 

Ana Sayfaya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları