ALLAH SEVGISININ GÖSTERGESI

 

Sevgi insanın içine mutluluk veren çok özel bir histir. İnsana, doğaya, nesnelere duyulan sevgiler insanı Allah'a yaklaştırır. Ve insan gerçek sevgiye ulaşır. Sevdiğimiz insanlara sevgimizi göstermek için elimizden gelen şeyleri yaparız. Onun sevmediği şeyleri yapmayız. Hoşlandığı şeyleri yapmaya çalışırız. Onu kırmamak için yanlış söz ve davranışlardan kaçınırız.


Bizi dünyaya getiren, sevgiyi içimize yerleştiren ve her şeyi bizler için yaratan Allah'ı seviyorsak, O'na da aynı şekilde sevgimizi göstermeye çalışmalıyız. Allah'a olan sevgimizi göstermemizin bir yolu O'nun bizim için söylediği ibadetleri yapmakla olacaktır. Nasıl ki sevdiğimiz insanların hoşlandığı şeyleri yapıyorsak, onları kırmamak için çaba harcıyorsak, aynı şeylerin daha fazlasını Allahü Teala için de göstermeliyiz. Onun hoşlanmadığı, yasak saydığı haramlardan kaçınmalıyız. Sevdiği, yapılmasından hoşnut olduğu davranışları yapmak için yarışmalıyız. Allah'a olan sevgimizi O'nun bizim için indirmiş olduğu Kuran'ı okuyarak göstermeliyiz. O'na olan sevgimizi ve bağlılığımızı çokça ibadet ederek, O'nu çokça zikrederek göstermeliyiz. Vermiş olduğu bütün nimetler için şükretmeliyiz. Bütün insanları ve kainatı Allah için sevmeliyiz. İnsanlara iyi muamelelerde blunmalıyız.

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları