ANNENIN ÇOCUGUNA OLAN SEVGISI

 

Sevgi insanın varoluş sebebidir. İnsana duyulan sevginin de çeşitleri vardır. Annenin çocuğuna duyduğu sevgi çok yüce bir sevgidir. Anne dokuz ay boyunca bebeğiyle bir duygusal bağın içerisinde bulur kendini. Daha anne karnında iken bebek ve annenin sevgisi başlar aslında. Dokuz ay boyunca kendisinden çok ona zarar gelmemesi için elinden gelenin en iyi şeyleri yapmaya çalışır. Yemesine daha bir özen gösterir mesela. Çocuğuna faydalı olacak gıdaları tüketmeye başlar ki çocuğu da o besinlerden faydalansın. Zararlı alışkanlıkları varsa onlardan bir an önce uzaklaşır. Bebeğini düşürmemek için ağır eşyaları kaldırmaz. Yaptığı davranışlara daha bir dikkat eder. Çocuğunu daha iyi eğitmek için hamileyken çocuk eğitimi ile ilgili kitaplar okumaya başlar.

Anne karnında çocuğunu eğitmeye başlar. Ve çocuğu doğduktan sonra da onun en iyi bir şekilde yetişmesi ve yaşaması için elinden gelen fedakarlığı  yapar. Çocuğunu korur, kollar. O hasta  olduğu zaman iyileşmesi için elinden geleni yapar. Çocuğunun canı yansa kendi canı daha çok yanar. O üzülse kendi daha çok üzülür. Onun mutlu olması için elinden gelen her şeyi yapar ömür boyunca. Bu sevgi çok ulvi bir sevgidir.

 

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları