AŞIK OLDUĞUMUZU ANLAYABİLİR MİYİZ ?

Aşık olan insan bir süre sonra o aşkın etkilerini vücudunda hissetmeye başlamaktadır. Elleri terlemeye başlar. Aşık olduğu kişiyi gördüğü zaman dizleri titrer ve kendisini bayılacak gibi hissetmeye başlar. Suratı kızarmaya başlar. Aşık olduğu kişiyi görünce heyecanlanmaya başlar. Kalp atışları hızlanır. Yani vücut bir şekilde aşık olduğunun tepkisini verir.


Aşık olan kişi yemeden içmeden kesilir. Uykusuzluk çekmeye başlar. Huzursuz geceler başlar. Aşk ve huzursuzluk bir aradadır. Vücut bu şekilde tepkiler vermeye başlayınca kişi aşık olduğu u anlar. Bu fiziksel tepkilerin dışında ruhsal tepkiler de vardır. Aşık olduğu kişiyi özlemeye başlar. Durup dururken ağlamaya başlar. Yada aşık olduğu kişiyle ilgili bir durum aklına gelince durup dururken gülmeye başlar.


Aşk bir anlık oluşabilen bir duygudur. Yada aşk belirli bir süreçte de oluşabilir. İnsan tanıdığı kişiye aşık olmaz. Yani önce dost olan kişiler belli bir müddet sonra birbirilerine aşık olamazlar. İnsan dostunu sevebilir. Sevdiği kişiyle iyi anlaştığından dolayı evlenebilir. Ama burada aşk söz konusu değildir.

 

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları