AŞK ACISI ÇEKERKEN YARDIM ALMAK GEREKİR Mİ?

 

Aşk acısı 4-6 ay kadar sürmektedir. Tabi  aşk acısının geçme zamanı kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Altı ay geçtiği halde kişi hala yatığına kapanıp ağlıyorsa, iştahsızlık varsa, yemeden içmeden kesilmişse, sosyalleşme konusunda problemler yaşıyorsa, hayatında hiç kimseyi istemiyorsa bu ciddi bir psikolojik sorun anlamına gelmektedir. Bu sorun terk edip giden kişiye karşı bir takıntının oluşmasından kaynaklanabilir. Bu sorun terk edip giden yada aldatan kişiye bağımlı hale gelmiş olmasından kaynaklanabilir. Bu durumu hala atlatamamış kişilerin en kısa sürede uzmana başvurmaları gerekir. Çünkü bu durum artık tek başına halledilebilecek bir sorun değildir.


Aşk acısı sadece psikolojik zarar vermez. Bir süre sonra fizyolojik olarak da kişiye zarar vermeye başlar. Aşk acısı çekenlerde kalp krizi geçirme riski daha fazladır. Aşk acısı çekenlerin kansere yakalanma riski diğerlerine göre bir buçuk kat daha fazladır. Aşk acısı çekenlerin kilo kaybı diğerlerine göre daha fazladır. Bunların hepsi vücudumuzda ve beynimizde tamir edilemeyen sorunlara neden olur. Bu sebeple vakit geçirmeden yardım almak gerekir.

 

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları