AŞK ACISI NEDİR?

 

Birine aşık olduğumuzda aşık olduğumuz kişi bizi bırakıp gittiyse yada bizi aldattıysa bundan dolayı yaşadığımız acının adı aşk acısıdır. Aşk acısı belli bir süreye kadar yaşanması gereken bir durumdur. Çünkü aşık olduğunuz kişiden siz istemeden ayrılmışınızdır. Yada aşık olduğunuz kişi sizi aldatarak aslında size aşık olmadığını anlarsınız. Ve o kişi için yaptığınız şeylerin boş olduğunu anlarsınız. Bir türlü bu durumu kabullenemezsiniz. Kabullenmek zordur. Belli bir süre kalbinizi açtığınız kişinin size yaptıklarını unutamazsınız. Aşk acısı belli bir süre devam eder.


Aşk acısı çekilmelidir. Aşk acısını görmezden gelmek, olan oldu bundan sonra hayatımıza bakalım diye karşılamak, sanki önemsemiyormuş gibi bu durumdan üzülmemişiz gibi davranmak aşk acısını bitirmez. 6-8 ay arasında bir süre aşk acısı çekilir. İlk günlerde çok derinlerde hissedilir. Ama giderek azalmaya başlar. Ve bir sızı olarak kalbimizde kalır. Aklımıza geldiğinde yüreğimizde küçük bir sızı olarak ömür boyu bizimle kalır. İlk başlarda çok şiddetlidir. Aşk acısı çekerken en dibe inilir. Sonra yükselmeye başlanır.

 

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları