AŞK ACISININ ÜSTESİNDEN GELMEK İÇİN ÖNERİLER

 

Aşk acısının üstesinden gelmek için ayrılığı kabullenmek gerekir. Bu ilişkinin bittiğini, artık bu ilişkiye geri dönüşün olmayacağını kabullenmek gerekir. Bu düşünceyi beynimize kabul ettirmemiz gerekir. Çünkü ayrılığı kabullenme olmadığı zaman, geri dönüşün olabileceği düşünüldüğü zaman aşk acısını yenmek mümkün değildir.


Aşk acısını yenmek için ayrılığı kabullenmek şarttır. Daha sonra o kişinin fotoğrafını, size aldığı hediyeleri yok etmelisiniz. Birlikte oluşturduğunuz her şeyi yok etmeniz gerekir. Aynı zamanda o kişiyle bütün iletişimlerinizi kesmelisiniz. İnternette o kişiyi arkadaşlarınızdan sileceksiniz. Telefon numarasını sileceksiniz. Onu takip etmeyi bırakacaksınız. Aradığı zaman açmayacaksınız. Mesaj gönderdiğiniz zaman siz mesaj atmayacaksınız. Onunlayken beraber gittiğiniz yerlere gitmeyeceksiniz. Çünkü bu yerler size o kişiyi hatırlatacaktır. Arkadaşlarınızla beraber iken o kişi hakkında 20 dakikadan fazla konuşmayacaksınız. Eğer konuşursanız arkadaşlarınıza konuyu kapatmalarını tembih edeceksiniz önceden. Kendinize başka meşgaleler bulmalısınız. Bir kursa yazılmak, spor yapmak, sevdiğiniz hobileri geliştirmek olabilir. Bu dönemde arkadaşlarınızda  ve ailenizle sık vakit geçirmelisiniz. Kesinlikle yalnız kalmamaya çalışmalısınız. Ailenizde bu ilişkiyi biliyorsa onlardan destek almalısınız.

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları