AŞK ACISININ YAŞI VAR MI?

 

Aşkın yaşı yoktur. Dolayısıyla aşk acısının da yaşı yoktur. Aşk acısı karşılaştığımız muameleyle alakalıdır. Aşk acısı her yaşta çekilir. Ama ilk çekilen aşk acısı henüz o duyguyu bilmediğimiz için bizi şaşırtır, yorar. Daha sonra yaşadığımız aşk acısı tecrübeli olduğumuzdan dolayı yine aynı acıyı çeksek de biteceğini biliriz.


Aşk acısı çekerken üç dönem vardır. Öfke dönemi, inkar dönemi, kabullenme dönemi. Öfke döneminde kişi etraftaki şeyleri kırar, çevresindekilere kızar. Kendisini terk edip giden yada aldatan kişiye zarar vermek ister. İnkar döneminde ise aslında onun gerçekten aşık olmadığını, onu yeterince sevmediğini, kendisinin de çekip gitmek istediğini, iyi ki onun gittiğini söyler. Yaşadığı duyguyu inkar etmeye başlar. Kabullenme döneminde aslında bu duygunun aşk acısı olduğunu anlar. Kabullenme döneminde aşk acısı artık bitişe geçmiş durumdadır. Ve bu süreçten sonra aşk acısından kurtulmaya başlar. Aşk acısı biter yerini sızıya bırakır. Aklına geldiği zaman içinde bir sızı kalır. Ama aşk acısından kurtulmuş olur. Bu dönemleri atlatmış olur.

 

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları