Aşka Ne Demişiz?

 

Aşk; ilgilenmek, beslemek, ödün vermek ve özveride bulunmaksa bunlar çıkarsızca yapılmalı ki aşk olsun. Özlem denildiği zaman akla sevgilinin koynuna girmek gelmemeli. Özlem denildiğinde akla, sevgilinin gözleri, kokusu, saçları, aldığı nefesi hissetmek gelir. Canın acır yanında olmasını istersin. Ruhun daralır sesini duymak istersin. Sevdiğini mutlu görmek istersin ve canının yandığını bilsen canın yanar.


Kendine bakmıyor, bakımlı değil diye sevmekten vazgeçmek bencilliktir. Çünkü sen kendin için istediğin bir şeydir ve bu görüntüye önem verdiğini yani aşktan uzak olduğunu gösterir. O sebeple ilişkilerde bencilleşti, artık eskisi gibi değil sevmeler. Ruhun yerini, nefsi duygular sarmış durumda. Nefsini tatmin etmenin adını aşk koymuşlar. Sevgili seni her halinle seviyorum demeyi unutmuşuz. Paylaşmaları elimizin altındaki netlere bırakmışız. Birer yalan makinası haline gelmişiz. Aşk duyduğumuz kişiye ihanet etmeyi göze almışız, duyguları hiçe sayarak. Muhabbeti ve paylaşımları başka şeylerde harcar olmuşuz ki ayrımla sebeplerine geçimsizlik adını koymuşuz. Doyumsuzlaşmışız ki artık birbirimize yetmiyoruz demişiz. Ve bunları demeden önce bir ilişkiye başlarken aşk demişiz başladığımız noktaya.

 

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları