AŞKIN TARİFİ VAR MIDIR?

 

Aşkın tanımı herkes için farklıdır. Aşk, sevdiği kişiyi düşünmektir. Aşk, aşık olduğun kişi ile mutlu olmaktır, aşk, huzurdur. Aşk insanı daima çekip durandır. Aşk bir deryadır.  Ebedi güzellik ve ebedi beraberlikten gayrısı altında tatmin olmayandır aşk. Gözlerin gülmesidir aşk. Kalbin yerinden fırlamasıdır aşk. Aşk bir gülüş, bir bakış bir öpüştür. Genel anlamda aşk ise hayatın ta kendisidir. Hayatın içinde var olan her şeyde aşk vardır. Aşk insanın kimyasını değiştiren bir duygudur. Hayatın içerisinde yaşanan mutluluklar, üzüntüler, ağlamalar, gülmeler aşkta abartılı bir şekilde yani kat kat daha fazla yaşanır.


Aşk insanı başka biri gibi yapar. Yaşanılan her şey abartılı bir şekilde yaşanmaya başlar aşkta. Aşk insanın kimyasıdır.


Aşkı yaşamamış olan kişiler aşkın var olduğuna inanmazlar. Fakat aşk inançla açıklanabilecek bir durum değildir. Aşk bir kimyadır. Ve bu kimya bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Aşk insanda çeşitli hormonların hareket etmesine yol açar. Aşkı hiç yaşamamış olan kişilerin aşk yok demesi, aşkın olmadığını iddia etmesi yanlıştır.

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları