BAĞIMLI AŞK NE DEMEK?

İlişkide insanın kendisini birine bağlı hissetmesi ile birisine bağımlı olmasının arasında çok büyük fark vardır. Aslında ikili ilişkilerdeki bağımlılık, alkol yada uyuşturucuya bağlı olan kişilerin yaşadığı bağımlılık ile aynıdır. Uyuşturucuya yada alkole bağımlı olan kişiler bu maddelerin yoksunluğunda krize girerler. Aynı durum bir kişiye bağımlı olan insanlar için de geçerlidir. Onlarda bağımlı olduğu kişiyi kaybettiklerinde yada terk edildiklerinde krize girmeye başlarlar.


Aklınızda hep sevdiğiniz kişi olabilir. Vaktinizi hep bu kişiyle geçirmek istiyor olabilirsiniz. Sürekli o kişiyi mutlu etmeye çalışıyor olabilirsiniz. Ailenizi yada arkadaş çevrenizi tamamen boşlamış da olabilirsiniz. Bunlar ilişkide normal şeylerdir. Bu durum sizi mutlu ediyorsa böyle yaşamaktan hoşlanıyorsanız bu yaşanılanlar güzel şeylerdir. Ama bu durum sizde bir endişe meydana getiriyorsa ve bu durumdan bir rahatsızlık duyuyorsanız o zaman burada bağımlı aşk söz konusudur.


Bağımlı aşıklar kendi hayatlarını düşünmezler. Karşınızdaki kişinin hayatını yaşamaya başlarlar. Bağımlı aşıklar, bağımlı oldukları kişiye sürekli beni seviyor musun sorusunu sorarlar. Her seferinde evet cevabı alsalar da bu cevaptan tatmin olmazlar. Bağımlı aşıklar, karşısındaki kişinin telefonu kapalı ise kafalarında telefonun neden kapalı olabileceğine karşı bir sürü soru işaretleri oluşur. Ve kendi kendilerine değişik senaryolar yazmaya başlarlar.

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları