SEVGİ HAKKINDA

Sevgi sadece sözle söylenen bir  kelime değildir. Sevgiyi göstermek gerekir. Sevgiyi göstermenin pek çok yolu vardır. Birini sevmek demek o kişiyi mutlu etmek demektir. Kimisi sevdiği bir hediye alarak mutlu eder sevdiğini, kimisi sevdiği yemeği yaparak mutlu eder. Kimi sıcacık bir sarılma ile gösterirken sevgisini, kimisi bir tebessüm ile ifade eder sevdiğini. Kimisi şarkı söyler, kimisi şarkı besteler.


Farklı sürprizler yaparak şaşırtmak da sevgi göstergesidir. Sevgi hissedilebilen bir duygudur. Sizi seven kişileri anlarsınız hemen. Çünkü seven insan farklı bakar sevdiği kişiye. Seven insan sevdiğini kırmamaya çalışır. Korur, kollar sevdiğini. Yanlışı varsa düzeltir sevdiğinin davranışlarını. Bazen uyarmaktır sevginin göstergesi. Sevdiği kişinin yakınlarını da sevmektir sevgi göstergesi. Sevgi umursamaktır. Sevgi bazen kıskançlık olarak çıkar karşımıza.


Sevginin farklı yollarla gösterilmesi ne kadar önemli bir duygu olduğunun kanıtıdır. Sevgi büyük bir duygudur. Bütün bir dünyayı kapsayan bir duygudur. İnsan küçücük kalbine bütün dünyayı sığdırabilir. Sevgi sayesinde bütün dünyayı kucaklar insan. Sevgiyle yaşar, sevgiyle büyür.

 

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları