SEVGİ İLE GELEN ŞEYLER

 

Sevgi insanlara tüm kapıları açtıran bir duygudur. İnsanın özünde sevgi vardır. Çünkü Allah bu dünyayı sevgi üzerine kurmuştur. Her canlı yada cansız varlık sevgi temeli  üzerine kurulmuştur.


Sevgi sayesinde çok katı bir insanı yumuşatmak mümkündür. Bazı insanlar sevgiyi unuttuklarından dolayı çevrelerine karşı çok agresif bir tutum içerisine girebilirler. Bu durum onları çekilmez. Korkulan, sert bir görünüme kavuşmalarına neden olur. Fakat onlara uzanan sıcak bir el, sıcak bir gülüş belki hemen olmasa da belli bir süre sonra sevgiyi hatırlamalarına yardımcı olacaktır. Sevgi karşısında durmak mümkün değildir. Sevgi içimizden söküp atabileceğimiz bir şey değildir. Zaten insanın sevgisiz bir şekilde yaşaması da mümkün değildir. Sevgiyi unutmuş insanların hayattan zevk alma gibi bir durumları yoktur. Sevgi insanı hayata bağlayan, insana yaşama sevinci veren bir duygudur. Sevgiyle her şey yoluna girer. Sevgi sayesinde sıkıntılar atlatılır, dargınlar barıştırılır, yardımseverlik artar. Sevgi ile birlikte pek çok olumlu duygu da beraberinde gelir. Sevgi sayesinde insanlar birbirleri ile kucaklaşırlar.

 

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları