SEVGİ İNSANA NELER YAPTIRIR?

Sevgi insanı kuşatan, insanın içini ısıtan, hayata sarılmasını sağlayan çok özel bir duygudur. Bu duyguyu bazen sevgilide, bazen arkadaşta, bazen bir hayvanda, bazen doğada, bazen öğretmende çeşitli kişilerde yada yerlerde gösteririz. Sevgi demek mutluluk demektir.


Sevdiğiniz birini düşünün. Onun üzülmesini hiç istemezsiniz. Onu sevindirmek için elinizden gelen her şeyi yapmaya çalışırsınız. Sevdiği yemeği yada pastayı hazırlarsınız. Sevdiği, mutlu olacağı hediyeler alarak o kişiyi sevindirmeye çalışırsınız. Sık sık arayıp sesini duymak istersiniz. Sıklıkla yanına giderek onunla dertleşmek, sohbet etmek istersiniz. Hayatınıza giren değer verdiğiniz bu kişiyi her an düşünmeye başlarsınız. Seven sevdiğini belli eder misalinde olduğu gibi ona onu sevdiğinizi belli edecek şeyler yaparsınız. Onu kıracak sözler söylemezsiniz. Sıkıntısına koşarsınız. Bunlar hep sevginin göstergesidir.


Sevgi insanlar arasındaki buzları eriten bir duygudur. Sevdiğinize küs kalmak çok zordur. İçiniz içinizi yemeye başlar bir anlamda. Küs kalmaya dayanamazsınız. Hemen barışma çareleri aramaya koyulursunuz. Sevmek demek o kişiyi olduğu gibi, günahları ve sevapları ile kabul etmek demektir.

 

Ana Sayfa'ya Geri Dön

 

Sevda Yazıları | Aşk Yazıları | Sevgi Yazıları | En Güzel Sevgi Yazıları | Güzel Kısa Aşk Yazıları | Anlamlı Sevda Yazıları